Skarbnik Hufca

phm. Marcin Surdyn

1. Nadzoruje bieżącą pracą pionu finansowego i majątkowego Hufca przy pomocy zespołu finansowego oraz kwatermistrza hufca.
  2. Czuwa nad celowością i dyscypliną wydatków Hufca,
  3. Prognozuje i opiniuje skutki finansowe uchwał Komendy Hufca,
  4. Przedkłada Komendzie Hufca projekt budżetu i roczne sprawozdanie finansowe.
  5. Wykonuje postanowienia uchwał Komendy Hufca i decyzji Komendanta i Skarbnika Hufca dotyczących spraw finansowych i majątkowych,
  6. Kontroluje działalność finansową jednostek Hufca przy pomocy skarbników szczepów.
  7. Odpowiada za prowadzenie inwentaryzacji majątku.
  8. Współpracuje ze Skarbnikiem Chorągwi.
  9. Odpowiada za egzekwowanie wpłat składek do Komendy Hufca i terminowe odprowadzanie ich do Komendy Chorągwi.
  10. Odpowiada za terminowe prowadzenie i przekazywanie do Komendy Chorągwi dokumentacji finansowej Hufca.
  11. Odpowiada za dokonywanie płatności internetowej (przelewy) oraz za prowadzenie kasy bieżącej Hufca.

Pozostali członkowie