Zespół Kadry Kształcącej

• phm. Aleksandra MACIEJOWSKA
  • phm. Angelika KALBARCZYK

Nowinki kształceniowe

Zdjęcie ze spotkania „Stopnie harcerskie, sprawności i wyzwania”

Warsztaty z nowego SIM
„Stopnie harcerskie, sprawności i wyzwania”

We wtorek, 23.11.2021 roku, odbyły się kolejne zdalne warsztaty w tematyce nowego SIM. Drużynowi i przyboczni mieli okazję poznać tworzenie całej próby na stopień harcerski od podstaw, zgodnie z wymogami nowego systemu, oraz nauczyli się wykorzystywać inne instrumenty metodyczne, żeby zapewnić harcerzowi lub harcerce wszechstronny rozwój.

Warsztaty są częścią cyklu „Spotkania z nowym SIM” skierowanym do drużynowych i przybocznych, chcących wprowadzić nowe instrumenty metodyczne do swoich jednostek.

Kursy i warsztaty

Kurs przewodnikowski „POLARIS III”

Z uwagi na sytuacje epidemiczną oraz inne nieprzewidziane wydarzenia, planowany kurs zostaje przełożony na wiosnę 2022 roku.

Kurs drużynowych zuchowych „Wenedowie”

Terminy złazów:

• 5-7 listopada 2021
  • 26-28 listopada 2021
  • 14-16 stycznia 2022

Koszt: 160*/210 zł
*cena dla osób po kursie przewodnikowskim Polaris I
lub Polaris II.

Zgłoszenia: do 17.10.2021 r. przez formularz

Kontakt: phm. Patrycja Firs, patrycja.firs@zhp.net.pl

Zgłoś się na kurs!

Cykl warsztatów poświęcony nowemu Systemowi Instrumentów Metodycznych. W ciągu roku harcerskiego 2021/2022 będą organizowane warsztaty mające na celu zachęcenie drużynowych do działania zgodnie z reformą.

Osobą odpowiedzialną za cykl warsztatów jest
phm. Mateusz Pogorzelski, mateusz.pogorzelski@zhp.net.pl

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/r/QxGnqMGc5E

Terminy spotkań:

• 8.10.2021 godz. 18:00 Wprowadzenie do nowego SIM (online)
  • 23.11.2021 (wtorek) godz. 18:00 Próby na stopnie harcerskie, sprawności, wyzwania (online)
  • 11.01.2022 (wtorek) godz. 18:00 SIM dla zastępów – tropy
  • 13.01.2022 (czwartek) godz. 18:00 SIM dla zastępów – tropy (powtórka)
  • marzec 2022 Wyzwania i naramienniki – dla kadry drużyn HS, W oraz członków Kapituł Stopni Wędrowniczych
  • kwiecień 2022 Obóz harcerski i kolonia zuchowa z nowym SIM – podsumowanie cyklu

Przydatne strony:

„Ruszamy z kolejną edycją warsztatów i kursu „Free being me” – dobrze być sobą. To czas i miejsce, aby poznać bliżej propozycje, która wypiera stereotyp piękna. Na świecie i w naszym otoczeniu jest wiele osób, które uważają, że jeden kanon piękna jest właściwy, a mianowicie ten kreowany przez media. My stanowczo temu zaprzeczamy i chcemy abyście nauczyli się razem z nami, jak uczyć dzieci i młodzież, że każdy jest piękny.

Wypatrujcie informacji o terminie zapisów i linku do niego, już w krótce pokażemy Wam drogę ku temu.”

Termin: 27-28 listopada 2021

Zgłoszenia: wkrótce, przez formularz zgłoszeniowy

>>Link do wydarzenia na fb <<

Organizatorem warsztatów i kursu są trenerzy „Free being me” z Chorągwi Gdańskiej.

O zespole

Zespół Kadry Kształcącej Hufca Gdańsk-Śródmieście to instruktorzy, którzy uwielbiają kształcić i dzielić się swoim doświadczeniem. Organizujemy kursy przewodnikowskie, kursy drużynowych i innego rodzaju warsztaty mające na celu podniesienie kompetencji kadry hufca.
Masz pomysł na warsztaty? Skontaktuj się z nami!

Zgłoś się do nas!