Zbiórka artykułów higienicznych

W Domu Harcerza na ulicy Za Murami 2-10 został zorganizowany przez Urząd Wojewódzki, punkt rejestracji uchodźców z Ukrainy. Przez Dom Harcerza przewija się dziennie około 500 osób. Bardzo pilnie potrzebujemy od Państwa darów w postaci artykułów higienicznych, ponieważ przybywający do nas Ukraińcy często nie posiadają nic.

Jak mogę pomóc?

Wesprzeć zbiórkę

Wesprzeć zbiórkę, która została zorganizowana przez naszą Gdańską Chorągiew. Ten sposób pomocy jest o tyle lepszy niż przynoszenie produktów dlatego, że jesteśmy w stanie zakupić to, czego faktycznie obywatele Ukrainy potrzebują. Forma ta pozwala także na uniknąć najczęściej powtarzających się produktów lub zakupić te, których nikt jeszcze nie dostarczył.

Przynieść produkty

Lista rzeczy, które potrzebujemy:

 • żele pod prysznic
 • szampony
 • mydła
 • kremy ochronne*
 • podpaski/tampony*
 • pampersy dla dzieci
 • płyny do prania*
 • Grzebienie/szczotki do włosów, gumki do włosów*
 • Dezodoranty*
 • Obcinacze do paznokci/pilniczki*
 • Kremy do rąk*
 • Kremy do twarzy*
 • Chusteczki jednorazowe w małych opakowaniach
 • Szczoteczki i pasty do zębów
 • Papier toaletowy
 • etc.

*tych artykułów brakuje szczególnie

Miejsca zbiórek

Każda drużyna w Hufcu Gdańsk-Śródmieście prowadzi osobną zbiórkę. Listę miejsc, gdzie można zwozić produkty znajduje się na mapce poniżej.

Dary należy przynosić do miejsc oznaczonych na mapie. Dom Harcerza jest miejscem, które sami zaopatrujemy – niestety nie ma tam miejsca na przetrzymywanie większej ilości darów.

LPNazwaDodatkowe informacjeTelefonAdres
1Harcówka Szczepu JasieńPrzed przywiezieniem artykułów proszę skontaktować się osobą odpowiedzialną. pwd. Jolanta Reszczyńska - 882 800 808 Dom Harcerza Za Murami 2/10, 80-823 Gdańsk, województwo pomorskie Polska
21 Przywidzka Drużyna HarcerskaZbiórka w godzinach 6:30-20:00 w SP im. Unii Europejskiej. Rzeczy należy zostawić w harcówce. pwd. Julia Herbasz - 692 288 881 Szkolna 1, 83-047 Przywidz, województwo pomorskie Polska

Współpraca z partnerami

Bardzo przydatne także są akcje pomocowe od większych partnerów. Jesteśmy w trakcie poszukiwania firm oraz sklepów, które chciałyby przekazać dary, albo wpłacić pieniądze pozwalające nam dalej funkcjonować punktu w rejestracyjnego w Domu Harcerza. Podziel się tą podstroną z innymi, niech informacja dotrze do wszystkich.

Pomagają nam

Carrefour (Gdańsk – Galeria Bałtycka)

Kontakt

img
pwd. Jolanta Reszczyńska

+48 882 800 808