Harcerska Akcja Letnia i Zimowa

harcerskielato

Harcerska Akcja Letnia i Zimowa (HALiZ) są formami pracy jednostek ZHP w okresie wakacji letnich i ferii zimowych. Stanowią one część rocznego planu pracy gromady lub drużyny.

Wypoczynek w ramach Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej jest organizowany i prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę, podczas którego Państwa dziecko posmakuje harcerskiej przygody zarówno na łonie natury jak i w mieście, będzie mogło rozwijać swoją samodzielność i umiejętności oraz nawiąże nowe przyjaźnie.

Formami wypoczynku w ramach HALiZ są:

• Obozy stałe, podczas których uczestnicy nocują w jednym miejscu obozowania,
  • wędrowne, na których uczestnicy zmieniają miejsce noclegu i przemieszczają się wraz z ekwipunkiem. Należą do tej grupy także rejs, spływ, wyprawa. Wymagają odpowiedniego przygotowania i wyszkolenia,
  • obozy zagraniczne, szkoleniowe, specjalnościowe,
  • kolonie zuchowe, adresowane do zuchów,
  • biwaki, czyli forma wypoczynku trwająca do 5 dni, organizowane zarówno podczas HALiZ jak i podczas roku szkolnego,
  • rajdy,
  • zloty,
  • zimowisko, czyli forma wypoczynku mająca miejsce w okresie zimowym w obiekcie stałym,
  • inne formy pracy.

Gorąco zachęcamy do udziału w udziału w Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej.

To nie tylko wypoczynek, to przygoda!

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat HALiZ oraz zobaczysz foto migawki z przygód jakie przeżywają tysiące harcerzy podczas Harcerskiego Lata!